رژیم دیابت

درباره رژیم دیابت بیشتر بدانید

رژیم دیابت و درمان های دارویی، اصلی ترین رویکردهای درمانی برای کنترل دیابت است و یکی بدون دیگری هرگز شما را به نتیجه مطلوب و قندهای کنترل شده نمی رساند. تنظیم تغذیه و رژیم غذایی بیماران دیابتی نیازمند دانش ویژه ای است که تیم رژیم آنلاین به دلیل بهره مندی از پیشنیه تخصصی در این حوزه، شما را گام به گام هدایت نموده و قندهای شما را به محدوده کنترل نزدیک تر می نماید.

رژیم غذایی دیابت نوع ۱ باید چگونه باشد؟

ما با نوعی بیماری خودایمنی مواجهیم، ویژه سال های اول زندگی. پس تنظیم رژیم تخصصی دیابت برای کودک و خانواده امری چالش برانگیز است. درست همین جاست که خانواده به پشتیبانی، دلگرمی و همزمان تخصص یک کارشناس تغذیه نیاز دارد که به دنیای دیابت آشنایی کامل داشته باشد؛ نگرانی های خانواده را به طور ملموس درک کند، توان همذات پنداری و همزمان، دانش لازم را برای تنظیم رژیم تخصصی دیابت داشته باشد.

هدف اصلی در رژیم دیابت مدیریت قند خون یا همان گلوکز در محدوده کنترل است. زیرا نوسانات قند خون، افزایش و کاهش آن که با نام افت قند می شناسیم، در آینده می تواند اثرات زیانباری برای کودک داشته باشد. بنابراین تغذیه و کنترل قند خون مانند یک دوقلوی به هم چسبیده بوده و هرگز از هم قابل تفکیک نیستند و همراهی تیم رژیم آنلاین در این زمینه کلید حفظ سلامتی است.

رژیم تخصصی دیابت برنامه ای پیچیده و غیرقابل اجرا برای کودک و نوجوان نیست؛ بلکه بسیار ساده تر از این ها و شامل رعایت چند اصل مهم تغذیه ای است:

*اصل اول: داشتن یک برنامه غذایی منظم

در رژیم دیابت، هرگز طولانی مدت گرسته نمانید. برنامه غذایی حتما باید شامل سه وعده اصلی و سه میان وعده باشد. زیرا:

 1. وقتی که شما بیش از ۳-۲ ساعت گرسنه می مانید، قند خون شروع به کاهش می کند، اشتهای شما بیش از حد برانگیخته شده و شما بی اختیار پرخوری می کنید.

نتیجه: افزایش قند دو ساعته بعد از غذا

 1. وقتی شما میان وعده پیش از خواب را حذف می کنید، هنگامی که در خواب به سر می برید، قند خون شما که به مصرف ارگان های بدن می رسد، به تدریج رو به کاهش گذاشته و ممکن است یکی از این نتایج را در بر داشته باشد:

نتیجه اول: افت قند شبانه

نتیجه دوم: افت قند ناشتا

نتیجه سوم: بالا بودن قند ناشتا (به دلیل آزاد سازی ذخیره قندی کبد یا گلیکوژن)

سوالی که هم اکنون در ذهن شما شکل گرفته این است؟ چه بخورم؟ و به چه میزان؟ اگر قند قبل از خواب بالا بود، آیا باز هم باید میان وعده آخر شب را بخورم؟

در این مرحله رژیم دیابت رژیم آنلاین به کمک شما آمده و با تنظیم یک برنامه غذایی منظم تمامی این پرسش ها را پاسخ داده و نگرانی های شما را برطرف می کند.

*اصل دوم: چه بخوریم؟

پیشنهاد ما به شما این است که از گزینه مشاوره رایگان رژیم آنلاین بهره برده، با کارشناسان ما تماس گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت کنید. زیرا تنظیم رژیم تخصصی دیابت نیازمند ارتباط تنگاتنگ و نزدیک بین فرد و کارشناس تغذیه است. برای پاسخ به این سوال بسیار مهم که چه بخوریم، باید با گروه های مختلف غذایی آشنا شویم و اثر هر یک را روی کنترل قند خون بدانیم که نیازمند مشاوره و آموزشی است که ما به صورت رایگان در اختیار شما می گذاریم. در این جا به ذکر نکاتی چند بسنده می کنیم:

 1. در یک رژیم دیابت نوع یک به هیچ عنوان نباید گروه نان و غلات حذف شود. نکته مهم، استفاده از انواع سبوس دار است. به این ترتیب فیبر بیشتری دریافت می کنید که برای کنترل قند دو ساعته بعد از غذا مانند چوب جادوی هری پاتر عمل می کند.
 2. در تنظیم رژیم دیابت شمارش واحد کربوهیدرات، تعادل بین انسولین و کربوهیدرات و آشنایی با شاخص گلایسمی امری حیاتی است و نیازمند آموزش؛ تیم رژیم آنلاین در این مرحله نیز در کنار شماست.

رژیم غذایی دیابت نوع ۲ باید چگونه باشد؟

توصیه هایی که پیشتر ذکر شد، در رژیم دیابت نوع دو نیز صادق است. اما علاوه بر رژیم دیابت، اصول زندگی سالم اهمیت ویژه ای می یابند. خواب کافی، دوری از استرس ها و دخانیات، مدیریت وزن و در صورت نیاز کاهش آن به کمک کارشناس تغذیه خطر عوارضی مانند آسیب های عصبی، بیماری های قلبی و انواع سکته ها را کاهش می دهد.

رژیم غذایی دیابت بارداری باید چگونه باشد؟

نوسانات قند خون مادر در دوران بارداری می تواند خطرات بسیار جدی و در مواردی غیرقابل جبران برای مادر و جنین داشته باشد. اما هدف ما ترساندن شما نیست، بلکه ما یاور و همراه و همدل شما هستیم. فقط کافیست با رژیم آنلاین در تماس باشید تا با تنظیم یک رژیم تخصصی دیابت بارداری با در نظر گرفتن داروی تجویزی پزشک، قند شما را در محدوده کنترل حفظ کنیم. بدین ترتیب دورانی شیرین تر از عسل را سپری خواهید کرد و پس از زایمان عکس نوزاد دلبندتان را در سایت ما خواهید دید.

چنانچه قصد بارداری دارید و

 1. در بارداری های پیشین دیابت بارداری را تجربه کرده اید،
 2. سن شما بالاست،
 3. سابقه تخمدان پلی کیستیک دارید،
 4. سابقه خانوادگی دیابت بارداری دارید،
 5. وزن شما بالاست،
 6. فعالیت و تحرک شما بسیار کم است،
 7. چربی خون بالایی دارید،
 8. و یا طبق توصیه پزشک باید با کارشناس تغذیه در تماس باشید،

رژیم آنلاین مشتاقانه منتظر شماست.

دریافت رژیم

برای دریافت رژیم بر روی دکمه زیر کلیک کنید.